Starostlivosť a Inštrukcie

PERMANENTNÝ MAKE UP

Pred tetovaním:

Minimálne 10 dní pred procedúrou by ste si nemali farbiť obočie. Aspoň 7 dní pred procedúrou by ste nemali ísť do solária či podstúpiť chemické ošetrenia pleti.

V deň D vylúčte akýkoľvek alkohol, kávu aj energetické nápoje.
Pred podstúpením tetovania pier, odporúčam týždeň pred zákrokom užívať tablety Herpesin. Vhodné je si taktiež potierať pery antivirotickým prípravkom.

Ako celá procedúra prebieha:

Vaše prvé sedenie bude trvať najdlhšie, vymedzte si naň 2 hodiny. Nebojte sa, nebudem vás celý čas tetovať, samotná procedúra trvá zhruba 30 až 45 minút.
Ako prvé vám pomocou špeciálneho pravítka, alias kompasu, nití, aj aplikácie vymeriam a zakreslím dokonalý tvar obočia, navrhnutý špeciálne pre vašu tvár a len pre vás.
Ďalším krokom je výber správnej farby a môže sa prejsť k samotnej procedúre
Pokiaľ sa pýtate, či to bolí - je to individuálne, ale dá sa to prirovnať k intenzívnejšiemu vytrhávaniu obočia. Pri procedúre budem používať vysoko kvalitné anestetikum, ktoré bolesť utlmuje.

Čo sa pier týka postup je veľmi podobný, Pery sa vymerajú, zakreslia, spolu vyberieme želanú farbu, prípadne namixujeme odtieň k dokonalosti.

Po procedúre :

Krém, hygiena, starostlivosť a korekcia. Po zákroku je tetovanie tmavšie a výraznejšie, následne sa vytvoria chrastičky. Prvé dni sa odporúča spať na chrbte, vyhýbať sa saunám a športovým aktivitám, kde sa priveľmi spotíte. Samozrejmosťou je čerstvé tetovanie nelíčiť. Chrastičky odpadnú po šiestich až desiatich dňoch.
Pri perách do piatich dní.
Pigment bude stále pracovať a usádzať sa ešte približne mesiac. Potom sa odporúča korekcia, kde doplníme ak niečo vypadne, a doladíme celkový vzhľad na sto percent.
Konečná farba tetovania bude približne o 30% bledšia ako ihneď po zákroku.

Laminácia:

24 hodín nevystavovať obočie kontaktu s vodou, nadmernej vlhkosti, nadmernému poteniu sa, nenanášať na obočie žiaden make-up, nechodiť do sauny, solária a neopaľovať sa. (Platí LEN 24 hodín po procedúre).
Vyhnúť sa používaniu peelingu v oblastí obočia a v jeho tesnej blízkosti, tak isto si nenanášať žiadne krémy cez obočie, oleje a ani séra na rast obočia.

MEZOTERAPIA/ BB GLOW: 

Prvý deň po zákroku nepoužívame na ošetrenú pokožku žiadnu kozmetiku a nenanášame makeup. Pri pocite pálenia, svrbenia, alebo silného začervenania - môžeme použiť na noc Panthenol, krém/ gél po opaľovaní s chladivým účinkom a s Aloe Vera. Ak máte alergiu na histamín - dajte si antihistaminiká. 2-3 dni po zákroku sa vyhnite podchladeniu aj prehriatiu, priamemu slnku, soláriu, saune, masážam, aktívnemu športu, ponáraniu sa v bazénoch či v mori. Ak sa chystáte na dovolenku - mezoterapiu a BB glow odporúčam absolvovať mesiac PRED dovolenkou, alebo 2 týždne PO dovolenke pri mori. Týždeň po procedúre treba používať ľahký, hydratačný krém s SPF.